Fernradweg Havířov (Město) Karviná

Höhenprofil (236 m bis 308 m)

Höhendifferenz

72 m

Gesamtanstieg

175 m

Gesamtabstieg

176 m

GPSies-Index 2,53 ClimbByBike-Index 17,13 Fiets-Index 0,03


Über diese Strecke

Qualität der Strecke
Länge
15,90 km
Geo-Koordinaten
201
Angezeigt
111 mal
Herunter geladen
3 mal

Bewertungen

Landschaft
(1)
Anspruch / Kondition
(1)
Technik
(1)
Spaßfaktor
(1)
Strecken-Beschreibung
(1)
Rundkurs

15,90 km

Aktivität, geeignet für

Download als
Entfernung mit Geländesteigung
Strecke melden
Keine Reduzierung, alle Punkte werden ausgeliefert (Anzahl der Punkte: 201)
  • oder

 

Strecke glätten
Beschreibung der Strecke

Tato trasa začíná na Šumbarku u bývalé Tesly. Toto sídliště bezprostředně sousedí s Pežgovským lesem a přes ulici U Tesly je nejlepší spojka ze sídliště do lesa. Zpočátku nás čeká asi 1,5 km asfaltové lesní cesty. Kousek před Petřvaldem prudce zahne vlevo a povrch se změní na hliněný s drobnými kamínky. Když kousek popojedeme rovně, na horizontu spatříme krásnou dlouhou rovinku, přes celý zbytek Pežgovského lesa, navíc je to rovinka mírně z kopečku. Na konci lesa, za závorou se cestička stáčí doprava. Po příjezdu k asfaltové silnici pojedeme vlevo a  pokračujeme po ní. Po pravé straně nás jistě zaujme těžní věž bývalého Dolu Pokrok (dříve Fučík 1). K těžní věži vede neoficiální chodník, jeho začátek se nachází ve svahu, asi 10m před bránou prvního objektu po pravé straně. Ke věži stojí za to zajít hlavně keškařům, neboť v prostorách někde u věže se skrývá pěkná keš "Dul Pokrok Fucik 1". Ale těžní věž si může prohlédnout každý a nemusí být přitom příznivcem této hry.

Tolik k odbočce, dál pokračujeme ulici Šachetní až přijedeme po chvilce k Závodní. Tady odbočíme vlevo a na následné křižovatce po 400m projedeme rovně. A tu další taky. Než najedeme na most, musíme projet další klidnou křižovatkou. Možná se nám bude hodit info, že od této křižovatky, cca 50m vpravo, je obchod. Za mostem nás na moment pohltí stín "lesa". Po vyjetí z lesa v první zatáčce odbočíme vlevo, zakrátko zase vpravo a zbylý úsek k hlavní silnici č. 479 Ostrava - Havířov už pojedeme rovně (ul. Klaklova), akorát v závěru mírně do kopečka. Nahoře si rozmyslíme, zda není zapotřebí  blízký obchod a nebo hospůdka, když ne tak odbočíme vlevo a po cca 100m zase vpravo, mezi rodinné domky. Posléze projedeme pěknou alejí (ul. Březová) až k bartovickému hřbitovu. U něj odbočka mírně vlevo a na další křižovatce taky, až zakrátko dojedeme ke křižovatce na silnici, za kterou stojí vpravo nějaké výrobní haly. Tady projedeme rovně, za křižovatkou se budeme držet značení cyklotrasy " J ". Počátek trasy " J " bude moc příjemný, neboť se pojede chvíli z kopce. A to až k rybníku Urbanec, tam zahneme doprava a opustíme značení " J ". Silnička se za rybníkem začne mírně "zvedat". Vyrovná se prakticky až ve chvíli, kdy se octneme v centru Šenova.

V centru Šenova se můžeme občerstvit. Po pravé ruce je benzinka a tím směrem je náměstí cca 150 m, vpravo dolů je pěkný park a Kostel Prozřetelnosti Boží. Po případné prohlídce parku a náměstí se vrátíme k benzince. Od ní je dobrý rozhled přes silnici, kterou musíme přejet. Dál pokračujeme ulicí Lipová, nejprve po rovině a pak mírně do kopce až se octneme u hlavní silnice č. 479 Ostrava - Havířov. (obchod) Tu přejedeme rovně a stejného směru se budeme držet i po místní komunikaci (ul. Březová). Na jejím konci zahneme doprava (ul. V družstvu), abychom pro změnu na konci této ulice odbočili vlevo na ul. K Hájence. Po ní pojedeme asi půl km. Až spatříme po pravé ruce hájenku, pod svahem závoru na lesní cestě, tak budeme vědět, že máme pokračovat po lesní cestě za tou závorou. Čeká nás poslední  výraznější převýšení dnešního výletu (cca výšk. 20 m) a pěkné poježdění po lesních cestách.  Asi za 2 km dojedeme na křižovatku, po které jsme na začátku trasy jeli k šachtě Pokrok. Dál nám už bude cesta známá a ty poslední dva km téměř po rovince již "dáme" levou zadní. 

Mehr Eigenschaften
beschildert/mark.  familiengerecht  fest  glatt  Fahrweg / Wirtschaftsweg  Fahrradweg / Fahrradstraße  Straße 

Es sind noch keine Kommentare vorhanden.

Melde dich an, um einen neuen Kommentar zu schreiben

Koordinaten des Startpunktes

N 49°48.026' E 18°24.025'
N 49°48'01.566" E 18°24'01.533"
N +49.8004351 E +18.4004259

Koordinaten des Endpunktes

N 49°48.040' E 18°23.998'
N 49°48'02.448" E 18°23'59.891"
N +49.8006800 E +18.3999700

Weitere Infos unter: Link zu uns

Falls du von deiner Webseite auf diese Strecke verlinken oder als iFrame einbetten möchtest, dann kopiere einfach folgenden Codeschnippsel und binde ihn an einer beliebigen Stelle in deinem Quellcode ein:

kopieren
kopieren
kopieren
  • QR Code - Track To Go
    QR Code
  • QR-Codes sind zweidimensionale Barcodes, die jedes Gerät interpretieren kann, auf dem eine QR-Code-Software installiert ist. Lade dir die URL dieser Strecke einfach auf dein Smartphone herunter (erfordert QR Code Software auf deinem Smartphone).