Fernradweg Bludovice Karviná

Höhenprofil (248 m bis 347 m)

Höhendifferenz

99 m

Gesamtanstieg

173 m

Gesamtabstieg

114 m

GPSies-Index 2,46 ClimbByBike-Index 16,28 Fiets-Index 0,07


Über diese Strecke

Qualität der Strecke
Länge
14,20 km
Geo-Koordinaten
240
Angezeigt
113 mal
Herunter geladen
5 mal

Bewertungen

Landschaft
(1)
Anspruch / Kondition
(1)
Technik
(1)
Spaßfaktor
(1)
Strecken-Beschreibung
(1)
Einweg-Strecke

14,20 km

Aktivität, geeignet für

Download als
Entfernung mit Geländesteigung
Strecke melden
Keine Reduzierung, alle Punkte werden ausgeliefert (Anzahl der Punkte: 240)
  • oder

 

Strecke glätten
Beschreibung der Strecke

Trasa začína v Havířově - Podlesí, ul. U Hájenky (nedaleko obch. Hruška). Dle mapy projedeme lesíkem a pokračujeme směr "Dolany". Zde se vlevo na chvilku napojíme na CT 6098, která nás dovede ke statku "Pašůvka". Na něm krom občasného občerstvení je možnost navštívit a pozorovat stádečko kůzlátek a hlavně velké stádo koníků. Koníci se buď popásají na přilehlých loukách a nebo si právě dávají do těla drezůrou přes překážky na písečném plácku před statkem. Od statku pokračujeme kolem rodinných domků až k nádraží Horní Suchá. Zde se nabízí návštěva restaurace po levé straně. Ale na to je ještě asi brzo, jede se dál. Za nádražím podjedeme trať vpravo a po zdolání esíčka se na poměrně delší čas chytneme následování tratě až do Albrechtic. Není to doslovně, cesta občas dost uhýbá od tratě, ale směr ten tam je. V jednom místě, než se silnička prudce zhoupne po příjemném sjezdu nahoru, se po pravé straně objeví malý rybníček. V jeho blízkém okolí je ještě jeden a ten je domovem sezónní keše "Podvodnice zákeřné", což je opravdová lahůdka. Musel jsem tento rybníček navštívit mnohokrát, než se mi tu mazlavou "Podvodnici" povedlo najít.

V Albrechticích po příjezdu k hlavní silnici máme nabídku, zda již nenavštívit blízkou restauraci s pěkným venkovním posezením pro cyklisty "Dělnický dům" (vpravo cca 250 m) a nebo zda není potřeba zkontrolovat, co mají naproti přes silnici v obchodě. Pokud ani jedno není zapotřebí a návštěvu blízké významné zdejší památky - dřevěného kostela Sv. Petra a Pavla si necháme na jindy, tak odbočíme vlevo. Asi po 100m odbočíme vpravo na silničku, jenž nás po chvilce dovede k řece Stonávce. Od můstku přes řeku spatříme příjemné zákoutí s pohledy na klidnou řeku a dva železniční mosty. Ten novější bych zmínil hlavně v souvislosti s nevšední keškou "Most odvahy", která je také součástí hry Geocaching, jako každá zmíněná keš v tomto článku. Keš je ukryta na mostě a její nalezení má mezi "hráči" dost velkou váhu. Starší most je již bez železničního svršku a jeho pilíře slouží momentálně na pokusy ověřit si to, jak si kdo stojí se šplháním po nich. Od můstku se cestička začne šplhat do kopečku, ale není to nic strašného. Nahoře na kopečku odbočíme vlevo a hned na to před železniční tratí vpravo na CT 6100.

Pak spatříme moc prima úkaz - tak dlouhou rovinku, že jejího konce nedohlédneme. Příjemnou jízdu po ní nám budou občas zpestřovat projíždějící vlaky po levé straně a asi v 1/3 délky rovinky nás třeba čeká další nevšední keš "Geopis:Tisícina". Nekonečná rovinka je ukončena závorou. Za ní si máme možnost vybrat, zda pokračovat podél tratě vlevo (přes most) po CT 6100 do Chotěbuze do vyhlášené restaurace "Rybí dům", a nebo vklouznout vpravo do Louckého lesa. Pokud zvítězí varianta "les", tak si jej užijeme v délce cca 1,6 km. Po výjezdu z lesa se opět napojíme na CT 6100 a zároveň se nám dostane možnosti celkem dobrých výhledů na krajinu Těšínska. Po pokochání se můžeme vrátit stejnou cestou domů a nebo pokračovat ještě kousek dál mírně do kopce (cca 1 km). Na jeho vrcholku spatříme zchátralý zámeček a také nevšední stavbu v zdejším regionu - Hlásku. Obojí jsou sice na soukromém pozemku, tudíž nepřístupné, ale za pohled na ně stojí za to.

Poblíž horizontu je křižovatka, odkud je na obě stavby dobrý výhled a zároveň se tam někde nachází keš "Těšínské hrady a zámky - Chotěbuz". Také tato keš má fikaný úkryt a možná, než ji objevíte, tak si vaše svaly stihnou docela dobře odpočinout z námahy ze zdolání převýšení. Pokud vám ale třeba hledání keší nic neříká, můžete si "vyzvednout" malou odměnu za zdolání půlky trasy výletu ve zdejším blízkém penzionu, jenž se nachází kousíček pod vrcholem kopečku po levé straně, ve směru našeho příjezdu.

Mehr Eigenschaften
hügelig  familiengerecht  fest  Fahrweg / Wirtschaftsweg  Fahrradweg / Fahrradstraße  Straße 

Es sind noch keine Kommentare vorhanden.

Melde dich an, um einen neuen Kommentar zu schreiben

Koordinaten des Startpunktes

N 49°46.858' E 18°27.322'
N 49°46'51.502" E 18°27'19.364"
N +49.7809730 E +18.4553790

Koordinaten des Endpunktes

N 49°46.101' E 18°34.189'
N 49°46'06.060" E 18°34'11.352"
N +49.7683500 E +18.5698200

Weitere Infos unter: Link zu uns

Falls du von deiner Webseite auf diese Strecke verlinken oder als iFrame einbetten möchtest, dann kopiere einfach folgenden Codeschnippsel und binde ihn an einer beliebigen Stelle in deinem Quellcode ein:

kopieren
kopieren
kopieren
  • QR Code - Track To Go
    QR Code
  • QR-Codes sind zweidimensionale Barcodes, die jedes Gerät interpretieren kann, auf dem eine QR-Code-Software installiert ist. Lade dir die URL dieser Strecke einfach auf dein Smartphone herunter (erfordert QR Code Software auf deinem Smartphone).