Fernradweg Bludovice Karviná

Höhenprofil (236 m bis 279 m)

Höhendifferenz

43 m

Gesamtanstieg

92 m

Gesamtabstieg

92 m

GPSies-Index 1,7 ClimbByBike-Index 10,42 Fiets-Index 0,02


Über diese Strecke

Qualität der Strecke
Länge
9,29 km
Geo-Koordinaten
157
Angezeigt
91 mal
Herunter geladen
5 mal

Bewertungen

Landschaft
(1)
Anspruch / Kondition
(1)
Technik
(1)
Spaßfaktor
(1)
Strecken-Beschreibung
(1)
Rundkurs

9,29 km

Aktivität, geeignet für

Download als
Entfernung mit Geländesteigung
Strecke melden
Keine Reduzierung, alle Punkte werden ausgeliefert (Anzahl der Punkte: 157)
  • oder

 

Strecke glätten
Beschreibung der Strecke

Trasa začíná u Hostince „U Balona“ (Na Selské). Od restaurace se vydáme vlevo do mírného kopečka a za chvíli dojedeme ke křižovatce. Na ni odbočíme ze silnice vlevo, ale spíše v reálu budeme věrni rovnému směru, čím se posléze dostaneme na novou cyklostezku na Nábřěží. Cyklostezka je hodně široká a tudíž si zde své místo na slunci užijí zároveň s námi i chodci. A nebo také příznivci in-line bruslení. Nám vyhrazený pruh občas zejména starší majitelky hafanů nepříliš respektují, takže možná bude třeba občas zakličkovat. Stezka je vybavena několika odpočívadly, v první třetině je dokonce prima stánek s občerstvením. Nabízí se zde i posezení venku, což lidi rádi „berou“. Co jsem tam jel kolem přes sezónu ( a přes den), obvykle tam někdo seděl.

Novostavba končí u odbočky k letnímu kinu, pro nás to bude znamenat zahnout doleva a po pár metrech trošku zmáčknout brzdy, protože pojedeme z prudšího kopce. Pod kopcem vpravo bývá v létě otevřeno občerstvení, opět s venkovním posezením. Pokud ještě nemáme chuť zastavovat, vyjedeme kolem areálu hřiště ČSAD po pravé straně takovou kamenitě – hliněnou cestičkou. Zakrátko vyjedeme opět na asfalt a to když dojedeme k jednomu z meandrů řeky Lučiny.

U Lučiny se ale dlouho nezdržíme, neboť ji překonáme prvním můstkem, co potkáme po levé straně a uvidíme ji až v závěru trasy. Od můstku nás čeká výjezd na kopeček a následně zdoláme pár zatáček plus výškově podobných sjezdů a výjezdů v oblasti Skrbeň (část Šenova). Pak až vyjedeme na ulici Skrbeňskou, naše cesta se na chvíli směrově srovná, ale stále bude mírně stoupat až na horizont.

Pokud budeme mít potřebu, tak nás postupně, jak se budeme ulicí dostávat "výš a výš", čeká možnost občerstvení buď v hospodě a nebo v obchodě. Posléze projedeme topolovou alejí po dosti rozbité cestě a dál se dáme mírně doprava a mírně nahoru. Po 550 m v pravotočivé zatáčce zahneme vlevo a cca po 50 metrech opět vlevo ale z pořádného kopce. Akorát, že na jeho konci musíme prudce zatočit vpravo, takže žádné velké spouštění. Délka sjezdu a výškový rozdíl u této pasáže byly při plánování této trasy hlavní důvody proč jsem trasu vedl tímto směrem a ne naopak.

Cesta za zatáčkou stále mírně klesá, blížíme se totiž opět k řece Lučině. Pak již na rovince nás čeká křižovatka, tam se dáme doleva, po silnici 350m rovně. Následně přejedeme můstkem přes Lučinu a na křižovatce po 100m se zvýšenou opatrností odbočíme doleva. Po asi 600m jsme u cíle dnešní cesty - Hostinci U Balona (Restaurace Na Selské). U restaurace je pro cyklisty připraveno venkovní posezení. Že se zde také nabízí patřičné občerstvení je nasnadě.

Mehr Eigenschaften
hügelig  familiengerecht  fest  glatt  Fahrweg / Wirtschaftsweg  Fahrradweg / Fahrradstraße  Straße 

Es sind noch keine Kommentare vorhanden.

Melde dich an, um einen neuen Kommentar zu schreiben

Koordinaten des Startpunktes

N 49°46.303' E 18°26.079'
N 49°46'18.192" E 18°26'04.781"
N +49.7717202 E +18.4346616

Koordinaten des Endpunktes

N 49°46.305' E 18°26.076'
N 49°46'18.336" E 18°26'04.596"
N +49.7717600 E +18.4346100

Weitere Infos unter: Link zu uns

Falls du von deiner Webseite auf diese Strecke verlinken oder als iFrame einbetten möchtest, dann kopiere einfach folgenden Codeschnippsel und binde ihn an einer beliebigen Stelle in deinem Quellcode ein:

kopieren
kopieren
kopieren
  • QR Code - Track To Go
    QR Code
  • QR-Codes sind zweidimensionale Barcodes, die jedes Gerät interpretieren kann, auf dem eine QR-Code-Software installiert ist. Lade dir die URL dieser Strecke einfach auf dein Smartphone herunter (erfordert QR Code Software auf deinem Smartphone).