Fernradweg Bludovice Karviná

Höhenprofil (233 m bis 309 m)

Höhendifferenz

76 m

Gesamtanstieg

204 m

Gesamtabstieg

204 m

GPSies-Index 3,06 ClimbByBike-Index 22,78 Fiets-Index 0,03


Über diese Strecke

Qualität der Strecke
Länge
21,82 km
Geo-Koordinaten
401
Angezeigt
92 mal
Herunter geladen
1 mal

Bewertungen

Landschaft
(1)
Anspruch / Kondition
(1)
Technik
(1)
Spaßfaktor
(1)
Strecken-Beschreibung
(1)
Rundkurs

21,82 km

Aktivität, geeignet für

Download als
Entfernung mit Geländesteigung
Strecke melden
Keine Reduzierung, alle Punkte werden ausgeliefert (Anzahl der Punkte: 401)
  • oder

 

Strecke glätten
Beschreibung der Strecke

Trasa tohoto okružního cyklovýletu začíná v Havířově - Podlesí,  ul. U Hájenky (obch. Hruška). Po příjemných cestičkách následujíc zelenou TZ přes les se dostaneme do lokality Dolany. Tu se nebudeme zdržovat dlouho a jen tak lehce se přehoupneme přes silnici chodníčkem do lesa naproti. Který to je směr, to nám ukáže závora přes lesní cestu a nebo TZ. Po ní budeme pokračovat stylem nahoru - dolů, až se setkáme s červenou TZ. Tu vezmeme na chviličku "za svou", necháme ji ať nás doprovodí  k hlavní silnici Horní Suchá - Pacalůvka.  Silnici ale po cca padesáti metrech rychle opustíme a přes další závoru se opět octneme na lesní cestě. Zakrátko nás opustí také červená TZ, jenž uhne vlevo, my jedeme dál rovně.

Po chvilce se lesní cesta začne více zvažovat dolů, takže můžeme nabrat poměrně slušnou rychlost. Z tohoto titulu bych rád upozornil na příčné kanály, odvádějící dešťovou vodu. Jsou nenápadné a nachází se v místech, kde se jede nejrychleji. Pro toho, kdo je neumí přeskočit to znamená jistou možnost karambolu, případně minimálně defektu. Po překlenutí "dolinky" nás čeká krátké stoupání trošku rozbitou polňačkou k místu, kde se nachází rozvodna. Rozvodna si zaslouží dobrou přístupovou cestu a tudíž dál pojedeme již jen po asfaltovém povrchu a to poměrně dlouho. Po ujetí asi půl kilometru přijedeme k silnici, která je označena jako CT 6097. Odbočíme vlevo a posléze po ní sjedeme do obce Albrechtice u Českého Těšína. U hlavní silnice budeme mít vpravo jeden ze tří místních kostelů, vlevo se nám nabízí možnost občerstvení v restauraci "Dělnický dům (vzdál. cca 270 m). Pokud nás nebude zajímat občerstvení a ani návštěva kostela, projedeme rovně přes silnici. Za 250 metrů se asi ale na chvilku určitě zastavíme. Po levé straně se nachází nejvýznamnější místní památka postavená jen ze dřeva : Kostel Svatého Petra a Pavla.

Od kostela pokračujeme podél hřiště dál po CT 6097, nejprve po rovince, pak mírně do kopečku a po projetí pod železniční tratí zas chvilku z kopce a naopak. Po levé straně se nám objeví objekty stonavské farmy, možná nám zdejší vzduch nebude příliš vonět. Ale průjezd kolem nemá dlouhého trvání a za chvíli jsme stejně pryč - u frekventované hlavní silnice Havířov (Horní Suchá) - Karviná (č. 475). Tuto silnici opatrně přejedeme a pokračujeme mírně do kopečku do centra Stonavy.  Po překlenutí horizontu stoupání se nám po levé straně ukáže restaurace Dělnický dům, kde se můžeme občerstvit. Po pravé uvidíme pěkný a fotogenický Kostel Sv. Maří Magdalény. Po sjezdu z kopečku málem vrazíme do další restaurace PZKO, kde stojí za zmínku možnost krom občerstvení i využití zdejšího hřiště na minigolf. "Přestávku" jistě ocení vaše děti, malá změna pohybu jim nezaškodí. Nedaleko od této restaurace (cca 200m) je ještě pro úplnost obchod.

Centrum Stonavy opustíme místní komunikací, která nás navede na lávku přes řeku Stonávku. Za lávkou se dáme doprava, pak podél rodinných domků až k další "hlavní" silnici
. Na ni a přes ni se dostaneme zdoláním "esíčka". Důležitá je zejména jeho první část, protože je hodně prudká, ale kratičká (15m). Na hlavní pak doprava a hned nato doleva na tzv. "Černou cestu". Nevím, kde přišla ke svému jménu, ale snad že vede k místu, kde se kope "černé zlato", t.j. Dolu 9. Květen. Silnice ale hlavně zpočátku vůbec nedělá čest svému "černému" jménu, pěkné pole a louky kolem vypadají prostě tak akorát. Navíc po chvilce dorazíme k udržovaným rybníkům Kateřinky, kde můžeme spatřit kdejaké to vodní ptactvo, převážně divoké kachny. Za rybníky se silnice chvíli výrazně zvedá, výškově snad o 20  - 30 výškových metrů, další nepříjemný faktor je prach, který tam zbyl hlavně po zimě z posypu. Případný autobus nebo náklaďák jej dovede pěkně zvířit a proto rádi uvítáme, když budeme mít tuto krátkou pasáž za sebou. Na horizontu pak z "Černé cesty" odbočíme vlevo, která to je odbočka nám ukáže červená TZ. Toto značení nás dovede k hlavní silnici č. 475. Než ji přejedeme, pro jistotu hoďme letmý pohled více vpravo, cca 150 metrů tím směrem stojí hospoda Country.

Silnici opět opatrně projedeme rovně. Po mírném sjezdu narazíme na malinký kopeček, tam zahneme vpravo, k nádraží Horní Suchá. Projedeme popřed nádraží a pod kopečkem (restaurace) zahneme vlevo na silnici č. 474.  Po ní projedeme pod tratí a na první odbočce zahneme vpravo. Dle mapky se vymotáme se mezi rodinnými domky a přes most se vydáme mezi další rodinné domky tzv. "fiňoky". Cestička nás od domků vyvede na silnici, po ní se dáme vlevo. Po překlenutí dolinky a vyšplhání se na mírný kopeček spatříme po levé straně vyhlášenou restauraci "Na Kopečku". Pokud nám cestou nevyhládlo, tak zde se jistě chuťové buňky projeví. Vůně jídla se totiž občas "nebezpečně" line okolím. Za restaurací zahneme vlevo, čeká nás mírný sjezd k trati, ale zatím ji nepodjíždíme. Uhneme před ni vpravo, pod železnici se následně "vsoukáme" až cca po pěti stech metrech a to odbočením vlevo.

Najedeme na silnici, po které pokračujeme obloukem doprava, ale i tak si zajisté stihneme všimnout pěkný rybníček po levé straně. Silnice nás dovede na křižovatku k nádraží Havířov - Suchá, které je vpravo, my však odbočíme naopak vlevo, mezi rodinné domky. Pokud bychom na křižovatce jeli rovně, dostaneme se po chvilce k dalším dvěma restauracím. Ale to je již krátce před cílem, takže možná odoláme. Mezi rodinnými domky jedeme nejdříve rovně, pak doprava, dlouho rovně a doleva. Přes mírnou "dolinku" dolů - nahoru vjedeme do lesa. Zanedlouho dojedeme k místu, kde jsme "ze startu" jeli na opačnou stranu, možná nám bude povědomé. A pak už jen ten kousek lesem na "start".

Mehr Eigenschaften
beschildert/mark.  familiengerecht  fest  glatt  steinig  Fahrweg / Wirtschaftsweg  Straße 

Es sind noch keine Kommentare vorhanden.

Melde dich an, um einen neuen Kommentar zu schreiben

Koordinaten des Startpunktes

N 49°46.854' E 18°27.351'
N 49°46'51.253" E 18°27'21.063"
N +49.7809038 E +18.4558510

Koordinaten des Endpunktes

N 49°46.854' E 18°27.343'
N 49°46'51.276" E 18°27'20.628"
N +49.7809100 E +18.4557300

Weitere Infos unter: Link zu uns

Falls du von deiner Webseite auf diese Strecke verlinken oder als iFrame einbetten möchtest, dann kopiere einfach folgenden Codeschnippsel und binde ihn an einer beliebigen Stelle in deinem Quellcode ein:

kopieren
kopieren
kopieren
  • QR Code - Track To Go
    QR Code
  • QR-Codes sind zweidimensionale Barcodes, die jedes Gerät interpretieren kann, auf dem eine QR-Code-Software installiert ist. Lade dir die URL dieser Strecke einfach auf dein Smartphone herunter (erfordert QR Code Software auf deinem Smartphone).